Lukion opiskelijoiksi on valittu alla olevien listojen mukaiset henkilöt. Mikäli nimeäsi ei löydy listalta, et ole a) antanut lupaa nimesi julkaisuun, tai b) tullut valituksi. Ole tällöin yhteydessä rehtoriin (050 3300 846) tai apulaisrehtoriin (050 322 4454), niin selvitetään tilanteesi.

Kaikki valitut toivotetaan tervetulleeksi infotilaisuuteen koululle pe 15.6.2018 klo 10.00. Ota mukaan perusopetuksen päättötodistus. Infotilaisuudessa vahvistetaan opiskelupaikan vastaanottaminen sekä tehdään kurssivalinnat lukuvuodeksi 2018-2019.

Valittujen on hyvä jo nyt tutustua lukion opinto-oppaaseen, jonka viimeisiltä sivuilta löytyy myös oppikirjalista.

Yleislinja
Abdulkadir, Kamal Abdi
Aryal, Arati
Björklund, Kasper Valtteri
Brunn, Christine Olivia Michelle
Cedergren, Ida Olivia
Duncker, Alvin Uolevi
Elone, Tahine Taina
Fahler, Fredrika Else Maria
Fred, Ronja Ilona
Hamari, Mio Oskari
Heikkilä, Aleksi Johannes
Hentunen, Eerika Rebekka
Hiivala, Ansa Ellen Aurora
Himma, Joel Jan Lionel
Huhtala, Alfons Leo Henrik
Hulkkonen, Sennu Ada Maria
Häkkinen, Aada Aurora
Iqbal, Mariam
Karhunen, Veeti Väinö Viljami
Kauppi, Jerika Tehilla
Kellman, Elias Rufus Rafniel
Korhonen, Elias Algot
Koskipuro, Pessi Anselmi
Kurikka, Jalina Milja Cecilia
Kurth, Elle Margareta
Kähönen, Saimi Milly Matleena
Kölhi, Eeka Lauri Ensio
Leppänen, Janina Anu Minni
Liuksiala, Herman Elias
Martti, Viljami Väinö
Mills, Ella Catherine
Nieminen, Tiitus Oskari
Ponko, Iida Sofia
Pyykkö, Niilo Henri Mikael
Raatikainen, Oona Elisabet
Rajala, Jonna Kristiina
Rehnman, Emma Marjaleena
Rein, Matilda Marleena
Rosenberg, Jan-Erik
Rosti, Emma Elina Solveig
Rouvari, August Antti-Pekka
Ruotsi, Sanja Vera Kristine
Räsänen, Vilma Siiri Matilda
Salonen, Nooa Antti Johannes
Salumets, Anne-Liis
Suominen, Saaga Olivia
Tanner, Joni Rikhard
Tarkkio, Teresa Emilia
Trapani, Stefan Christian Antonino
Tuominen, Lotta Yuanli Aleksandra
Turja, Roope Elmeri
Vanamo, Josefiina Pomeliina
Vanne, Pihla Natasha
Varjonen, Saska Onni Samuel
Vartiainen, Alva Lilja
Virtanen, Kamilla Juulia

Esittävän taiteen linja
Ahonen, Siiri Juulia
Bendayan, Esther Aurora
Bendayan, Johanna Ursula
Brotherus, Elsa Irja Inkeri
Dahlsten, Eeti
Eirola, Sonja Milena
Johansson, Werner Ville Kalevi
Jokipii, Taru Helmi Aliisa
Laakko, Amelia Elvira
Laine, Otso Hiawatha Welle
Leimu, Taika Titania
Maristo, Taavi Mikael Olavi
Marjamäki, Noora Nabeeha
Molin, Wilma Julia Johanna
Ruokonen, Salka Karolina Hjartarsdottir
Saanio, Sameli Iikka Vilhelm
Salonen, Olivia Johanna Sofia
Sarevuo, Eva-Maria Toini
Siikander, Senni Josefiina
Ståhlberg, Emmi Maria Mikaela