Taas on joululahja- ja tuliaishankintojen aika!
Tervetuloa Helsingin Rudolf Steiner -koulun joulumyyjäisiin sunnuntaina 27.11. klo 11–15. Myyjäiset järjestetään A-koululla (Lehtikuusentie 6), ja aukioloaikaa on pidennetty tunnilla sekä yleisön että myyjien pyynnöstä!
Luvassa on perinteiseen tapaan upeita myyntipöytiä käsitöineen ja leivonnaisineen.  Tarjolla on luonnollisesti myös kahvia ja vohveleita; joulupuuroa, pipareita ja glögiä sekä monenlaista muuta mukavaa arpajaisista onnenpyörään ja temppuradasta pipareiden koristeluun.
Näyttelijä Irina Pulkka lukee lapsille Finlandia Junior -ehdokaskirjoja, ja kirjailija Kari Hotakainen myy uutukaistaan, "Jumalan sanaa", signeerauksen kera. Helsingin Rudolf  Steiner -koulu esittäytyy omassa infopöydässään ja vastailee tiedonhaluisten kysymyksiin. 
Tervetuloa tekemään kauden parhaat lahja- ja tuliaislöydöt ja viettämään päivää koko perheen voimin – kummien, mummien, vaarien ja kavereiden kera!