Joulu tulla jollottaa, ja on jälleen aika miettiä, mitä veisi lahjaksi tai tuliaisiksi tärkeille ihmisille. Tule katsomaan, löydätkö etsimäsi täältä – ja saatko samalla elämäsi tilaisuuden kartuttaa luokkien retki- ja matkakassoja!

  • Ihania lahjoja: salin täydeltä käsitöitä, steinerhenkisiä leluja, leivonnaisia ja muita herkkuja
  • Joulunajan syötäviä ja juotavia: puuroa, pipareita ja glögiä
  • Kahvilan antimia, herkullisia vohveleita, smootheja ja vastapuristettuja tuoremehuja
  • Jäsenkorjausta ja äänienergiahoitoja
  • Arpajaiset, onnenpyörä ja ongintaa
  • Temppurata ja RC-autoajelua
  • Pipareiden koristelua
  • Steiner-vanhempi, kirjailija Tero Somppi myy tuoreinta romaaniaan ("Särkyvää") signeerauksen kera
  • Jne.

Tervetuloa!

Myyjäisten koordinaattorina toimii Pauliina Hulkko Avaa sähköposti-ikkunanpauliina.hulkko@teak.fi

Laita fb-linkki kiertämään! Avaa ulkoinen linkki uudessa ikkunassabit.ly/joulu2012

 *************************

Tutustu samalla steinerkoulun toimintaan!

Koulu esittäytyy omalla ständillään. Lisäksi myyjäisten yhteydessä pidetään tulevien ekaluokkalaisten vanhemmille tarkoitettu infotilaisuus, jonka ajaksi lapsille järjestetään omaa ohjelmaa. (Info klo 13–14, ilmoittautuminen ovella klo 12.30 alkaen.)
***********************
HUOM! Myyjäisiin ja infoon kannattaa tulla julkisilla kulkuneuvoilla. Koulun edustalle ei pääse pysäköimään käytännöllisesti katsoen lainkaan, kun hiekkakenttä on muuttunnut keinonurmikentäksi! Autolla liikkuvien kannattaa jättää kulkupelinsä esim. Ruskeasuon palloiluhallin parkkipaikalle / Ratsastien varteen.