Kalenteri

Kalenteri 2018-2019

Elokuu

  • Lukion uusintakoe to 9.8.2018 klo 12.30 – 14.00
  • 6c Virossa 13.-16.8.2018
  • Koulukuvaukset, Lehtikuusentie, ke 15.8.2018
  • Koulukuvaukset, Paraistentie, to 16.8.2018
  • 5A Nuuksiossa to 16.8.- pe 17.8.
  • Tervetuliaisjuhla 10ACE ke 22.8.2018
  • Lukion uusintakoe to 23.8.2018 klo 15.00 – 16.30
  • 6a  Tallinnassa 29.8.2018

Syyskuu

  • Lapin leirikoulu luokka 10 E 3.-7.9.2018
  • Lapin leirikoulu luokka 10 A 10.-14.9.2018
  • Taidevälkkä to 13.9.2018 klo 9.30-10.00
  • Lapin leirikoulu luokka 10 C 17.-21.9.2018
  • Syksyn YO-kirjoitukset: https://www.ylioppilastutkinto.fi/ylioppilastutkinto/koepaivat/syksyn-2018-koepaivat
  • Päivätyökeräys 7-11 -luokille ke 26.9.2018 + liikuntapäivät 1-6 -luokat: 26.9.2018.
  • 2.AC Mikael-juhla vanhemmille Mikael-sali to 27.9. klo 18.
  • 2.AC Mikael-juhla pe 28.9. klo 9
  • Lauantaityöpäivä la 29.09.2018

Lokakuu

  • Näytelmä 5A: 4.-5.10.2018
  • Lukion uusintakoe 4.10.2018 klo 15.00 – 16.30
  • Kulttuurileirikoulu 12C: 7.10-14.10.2018
  • Kulttuurileirikoulu 12A: 8.10.-15.10.2018
  • Syysloma 15.-19.10.2018
  • Näytelmä 8A: 8-12.10.2018

Marraskuu

  • Työharjoittelu 11 AC: 5.-9.11.2018
  • Näytelmä 8C: 5.-9.11.2018
  • Työharjoittelu 9 ACD: 5.-16.11.2018
  • Vanhempainseminaari (ekaluokkalaiset + eskarit) la 17.11.2018
  • Lukion uusintakoe 22.11.2018 klo 15.00 – 16.30
  • Adventtijuhlat pe 30.11.2018: A-koululla klo 9.00, CD-luokalla klo 8.30.

Joulukuu

  • Joulumyyjäiset su 2.12.2018 klo 11-15 A-koululla, osoite Lehtikuusentie 6.
  • Itsenäisyysjuhlat ke 5.12.2018: 1-8CD luokat klo 9.00, YO-juhla ja 9+ klo 10.30, ja 1-8A klo 11.15.
  • Vapaapäivä pe 7.12.2018
  • Lukion uusintakoe 13.12.2018 klo 15.00 – 16.30
  • Joulujuhlat: to 20.12.2018 iltajuhlat: 1-12A klo 17.00 ja 1-12CD klo 18.30.

Tammikuu

  • Lukion uusintakoe to 17.1.2019 klo 15.00 – 16.30
  • Yhteinen vanhempainilta to 17.1.2019
  • Lukion avoimet ovet ti 29.1.2019
  • Liikuntapäivä 7-11 -luokat: ke 30.1.2019
  • 5 C – luokan näytelmä 24. – 25.1.2019

Helmikuu

  • 12AC päätöstyöt helmikuun alussa
  • 4.-8.2.Suomen eurytmiafestivaali
  • Lukion uusintakoe to 7.2.2019 klo 15.00 – 16.30
  • Penkkaripäivä to 14.2.2019, koulupäivä päättyy noin klo 12.30
  • Vanhojentanssi-iltaesitys to 14.2.2019 klo 18.30 (kenraaliharjoitukset 11.2.2018 klo 10-12, 12.2. klo 10-12 ja 13.2. klo 12-14).
  • Vanhojenpäivänä pe 15.2.2019: Klo 10.00 esitys 1-6 luokkalaisille,  koulupäivä päättyy klo 11.30. Klo 12.15 esitys luokille 7-10ACD, koulupäivä päättyy esityksen jälkeen. Folkhälsanilla esitys n klo 13.30.

Maaliskuu

Huhtikuu

  • Pääsiäsjuhlat to 18.4.2018: 9+ luokat klo 10.30, 1-8ACD klo 11.15.
  • Pääsiäinen pe 19.04. – ma 22.04.2019
  • Lukion uusintakoe to 25.4.2019 klo 15.00 – 16.30
  • 7-9 luokkalaisia  eurytmiafestareilla Ruotsissa

Toukokuu

  • Maatalousleirikoulu 10AC + 10E työharjoittelu: 6.5. -10.5.2019
  • 2.A-luokan kakkujuhla klo 18 Mikael-sali
  • Lukion uusintakoe to 16.5.2019 klo 15.00 – 16.30
  • Waldorf100 retki Suomenlinnassa ke 22.5.2019 luokille 7-11 + luokkien retkipäivä.
  • Lukion uusintakoe to 23.5.2019 klo 15.00 – 16.30
  • Helatorstai to 30.05.2019

Kesäkuu

  • Kevätjuhlat la 1.6.2019: CD-luokat klo 9.00, YO-juhla klo 10.30 ja A-luokat klo 12.00
  • Kesäuusinta ti 11.06.2019 klo 10.00 – 12.00
  • Uusien lukiolaisten info pe 14.6.2019 klo 10.00-12.00 (sekä ma 17.6.2019 klo 10.00)